Kde leží nejmladší sopka? ROAD TRIP po ostrově FAIAL

Ostrov Faial je pátým největším ostrovem Azorských ostrovů. V minulosti proslul velrybářstvím a také svým přístavem Horta, ve kterém stavěli a stále staví všichni jachtaři podnikající cestu přes Atlantik. Z přístavu Horta se nabízí zajímavé panorama na sopku Pico na sousedním stejnojmenném ostrově. I samotný Faial je sopečného původu. Dokonce zde v roce 1958 u mořského břehu vyrostl nový vulkán Capelinhos, který je nyní jednou z kuriozit ostrova.

zobrazit celý článek


TY NEJLEPŠÍ HOTELY A PENZIONY PRO VAŠE SPOKOJENÉ CESTOVÁNÍ


Aby se vaše cestování opravdu vydařilo, vyberte si z nabídky rezervačního portálu Booking.com vhodné ubytování v hotelu nebo penzionu podle vašich preferencí. Vybírat můžete podle ceny, kvality ubytování, hodnocení klientů nebo vzdálenosti od centra vámi navštívené destinace. Booking.com, to jsou tisíce prověřených hotelů a penzionů po celém světě pro vaše spokojené cestování.

Komentáře:


Další článek

SEYCHELY z Prahy - 13 002 Kč

St Led 29 , 2020
Share on Facebook Tweet it Email Pin it V obyvklé nabídce švýcarských aerolinek pořídíme levné letenky na Seychely.   Zpáteční letenky z Prahy do Mahé jsou v nabídce s jedním […]