Aktuality Kam na lyže v únoru 2021

Kam na lyže v únoru 2021

-

Vyhledávač dovolenéMinisterstvo zahraničních věcí ČR přináší níže přehled  situace v jednotlivých zemích včetně aktuálních podmínek vstupu v souvislosti s epidemií koronaviru.

Bulharsko

V Bulharsku byla lyžařská sezona zahájena již před Vánoci 2020, a to zejména ve třech střediscích: Bansko (banskoski.com), Borovetz, Pamporovo. Hotely a hotelové restaurace fungují.

Aktuální podmínky vstupu do země: od 29.1. do 30.4.2021 je vyžadován od osob, které přijíždějí do Bulharska potvrzení o negativním výsledku PCR testu ne starším než 72 hodin do okamžiku vstupu do země. Pouze bulharští občané a osoby s trvalým, dlouhodobým či delším pobytem v zemi a členové jejich rodin, které potvrzení nepředloží, budou místo toho muset do 10denní karantény. Další výjimky platí pro řidiče autobusů mezinárodní přepravy, vozidel mezinárodní nákladní dopravy, posádky lodí a letadel, pendlery a tranzitující osoby. Pro děti výjimky neplatí, musí mít negativní PCR test. Výjimky neplatí ani pro zdravotnický personál.

Doporučujeme zřídit si před vstupem do Bulharska pojištění na onemocnění COVID-19 pro případ nutné 14 denní karantény, dojde-li k nakažení (před odjezdem/odletem do ČR povinnost předložení negativního testu – antigenní ne starší 24 hod, PCR 72 hod). Dále upozorňujeme, že v Bulharsku neexistují zařízení, v nichž je možné karanténu strávit, každý si je musí obstarat sám.

Francie

Lyžařská infrastruktura zůstane i nadále uzavřena, minimálně do konce února. Šance na případné znovuotevření na závěr letošní sezóny je minimální. Lyžařská střediska mohou pouze ubytovávat hosty a provozovat obchody, avšak restaurace a bary, stejně jako vleky a sjezdovky jsou uzavřené. Možné jsou tak jen aktivity typu běžeckého lyžování či ski-alpinismus.

Aktuální podmínky vstupu do země: Cestující v rámci států EU musí pro vstup do Francie předložit negativní PCR test ne starší než 72h. Tato povinnost platí pouze pro cestující letecky či lodí.

Itálie

Lyžařská střediska v Itálii zůstávají na základě rozhodnutí ministerstva zdravotnictví Speranzy uzavřena pro amatérský sport až do 5. března 2021 z důvodu šíření mutací koronaviru. Výjimku z tohoto opatření mají registrovaní závodní lyžaři a mezinárodní lyžařské soutěže (Světový pohár atd.).

Aktuální podmínky vstupu do země: V rozmezí od 21. prosince 2020 do 6. ledna 2021 platí pro všechny návštěvníky Itálie povinná 14-denní karanténa bez ohledu na výsledek testu.

Německo

Lyžařská střediska jak v německých Alpách, tak v Bavorském lese zůstávají do poloviny února uzavřena. Ani lyžování v Krušných horách není pro rekreanty z ČR možné.

Aktuální podmínky vstupu do země: Po příjezdu je povinná10 denní karanténa a povinnost registrovat se on-line formulářem k příslušnému okresním úřadu. Po pěti dnech je možné se nechat otestovat. Do Německa nelze přicestovat za sportovními účely na dobu kratší 12 hodin.

Polsko

Ode 12.2. 2021 budou opět otevřena lyžařská střediska, hotely budou otevřeny s podmínkou max. obsazenosti 50 %. Stravování bude možné jen na pokojích.

Aktuální podmínky vstupu do země: Individuální cesty přes pozemní vnitrounijní hranici nejsou omezeny. Avšak osoby přijíždějící hromadnou dopravou (leteckou, autobusovou, vlakovou aj.), nebo osoby přijíždějící ze států mimo EU (nebo EEA/ESVO) musí po příjezdu nastoupit 10-ti denní karanténu.

Rakousko

Drtivá většina středisek je od 24.12.2020 otevřená ­ – na základě rozhodnutí jednotlivých spolkových zemí. Vzhledem k tomu, že hotely a gastronomie jsou prozatím uzavřeny (vzhledem k trvajícímu lockdownu), je lyžování prakticky možné pouze pro místní obyvatele nebo v rámci jednodenních výletů.

Aktuální podmínky vstupu do země: Od 19.12.2020 byly zpřísněny podmínky pro vstup do Rakouska z rizikových zemí, včetně ČR. Cestující musí nastoupit po příjezdu na 10 dní do karantény, a to i tehdy, když budou mít při příjezdu negativní test na SARS-CoV-2. Nejdříve po pěti dnech mohou absolvovat PCR či antigenní test, v případě negativního výsledku bude karanténa ukončena. Vláda avizovala, že dané opatření by mělo být účinné do 7. února.

Slovensko

Dne 31.12.2020 vláda SR vyhlásila lockdown. Od 1.1.2021 je zakázán provoz lyžařských vleků.

Slovinsko

Od 1. 1. 2020 jsou v provozu lyžařská střediska ve Slovinsku. Lyžování je povoleno pouze za podmínky předložení negativního testu na COVID-19. Test musí být proveden ve Slovinsku a nesmí být starší více než 24 hodin. Zároveň není možné za účelem lyžování překročit hranice statistického regionu místa bydliště

Aktuální podmínky vstupu do země: povinný test a karanténa. Ve Slovinsku zůstávají pro turisty uzavřené hotely. To znamená, že lyžování je možné, nicméně je potřeba předložit negativný výsledek testu (může být použit antigenní test), ale je potřeba cestovat pouze v rámci regionu (např. osoby žijící v Lublani mohou jet lyžovat do střediska Krvavec, nikoli již do Kranjske Gory) a je fakticky s výjimkou profesionálních sportovců vyloučeno cestování do Slovinska za účelem lyžování.

Švýcarsko

Rozhodování o provozu lyžařských středisek přísluší kantonálním úřadům. Některé kantony svá lyžařská střediska uzavřely, jiné jejich provoz umožňují. Otevřena zůstávají střediska ve středním Švýcarsku a okolních kantonech, např. ve Valais (Wallis), Bern, Uri, Schwyz a Graubünden.

Reálnost a podmínky provozování lyžařských sportů lze zjistit na webové stránce každého střediska nebo u jednotlivých kantonálních zdravotních úřadů (příslušné odkazy lze nalézt ve speciální informaci na webové stránce Velvyslanectví ČR v Bernu).

Aktuální podmínky vstupu do země:

Cestující z České republiky jsou od 8. 2. 2021 povinni předložit při hraniční kontrole úřední doklad v některém ze švýcarských úředních jazyků nebo v angličtině, že ve lhůtě 72 hodin před vstupem na švýcarské nebo lichtenštejnské území podstoupili PCR test s negativním výsledkem na COVID-19, a následně se odebrat do karantény.

Před samotným přicestováním do Švýcarska nebo Lichtenštejnska musí každý cestující vyplnit elektronický příjezdový formulář. Formulář (vpravo nahoře lze měnit jazykovou mutaci němčina/angličtina/francouzština/italština) se vyplňuje za každou osobu zvlášť, děti nebo nesvéprávné osoby lze uvést v rámci příjezdového formuláře zákonného zástupce.

Po vstupu na švýcarské a lichtenštejnské území jsou cestující povinni nastoupit 10-denní karanténu. Ta může být předčasně ukončena dalším PCR testem, příp. antigenním rychlotestem, provedeným nejdříve 7. den po přicestování do Švýcarska nebo Lichtenštejnska na náklady cestovatele, pokud je jeho výsledek negativní a vysloví-li s ukončením karantény souhlas místně příslušný zdravotní úřad.

Nelze vyloučit, že se epidemiologická situace ve Švýcarsku nebo v jeho jednotlivých kantonech kdykoliv změní a lyžařská střediska budou s okamžitou platností bez jakékoliv náhrady uzavřena.

Naše tipy pro vaši dovolenou
Kumara Serenoa By Lopesan Hotels

Gran Canaria, Kanárské ostrovy
27.2.-13.3.2021 , Polopenze

31 990 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, Hodnocení: 4.2 z 5
Hotel na mapě


Fairmont Ajman

Ajman, Spojené arabské emiráty
24.4.-1.5.2021 , Snídaně

32 790 Kč

Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)
Hvězdiček: 5, Hodnocení: 4.7 z 5
Hotel na mapě


Hotel Vincci Nozha Beach

Hammamet, Tunisko
14.6.-24.6.2021 , All Inclusive

16 490 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4.5, Hodnocení: 4 z 5
Hotel na mapě


Hotel Lázně Vráž

Jižní Čechy, Česká republika
22.6.-29.6.2021 , Polopenze

12 990 Kč

Doprava: Vlastní ()
Hvězdiček: 4, Hodnocení: 4.7 z 5


Grand Bay Beach Resort 16+

Kréta, Řecko
23.6.-30.6.2021 , All Inclusive

30 590 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, Hodnocení: 4.6 z 5
Hotel na mapě


Hotel Marina Sands

Obzor, Bulharsko
3.8.-13.8.2021 , All Inclusive

25 190 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, Hodnocení: 4.6 z 5
Hotel na mapě


Padova Premium Camping Resort

Rab, Chorvatsko
27.8.-5.9.2021 , Bez stravy

8 140 Kč

Doprava: Autobus ()
Hvězdiček: 4, Hodnocení: 4.3 z 5


Hotel Sunrise Royal Makadi Resort & Spa

Hurghada, Egypt
12.10.-18.10.2021 , Ultra All inclusive

18 190 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5, Hodnocení: 4.5 z 5
Hotel na mapě


Warning: Creating default object from empty value in /data/web/virtuals/238912/virtual/www/domains/celedo.cz/wp-content/plugins/code-php-in-widget/assets/functions/options.php on line 162

Vyhledávač letenek

Hotely, penziony

Dovolená v Česku

Invia rozšiřuje nabídku o 80 tisíc hotelů a nově nabídne větší flexibilitu

Continue reading Invia rozšiřuje nabídku o 80 tisíc hotelů a nově nabídne větší flexibilitu at Levná dovolená, levné zájezdy, last minute 2020 / 2021.

5 tipů na silvestrovské pobyty 2020 v České republice

Continue reading 5 tipů na silvestrovské pobyty 2020 v České republice at Levná dovolená, levné zájezdy, last minute 2020.

Jižní Čechy na 9 dní s polopenzí za 6240 Kč – podzimní dovolená v České republice

Česká republika, Jižní Čechy na 9 dní v termínu 04.10.2020 - 12.10.2020 s ubytováním v 3* ubytovacím zařízení Hotel Lucia za 6240 Kč. Dovolené s vlastní dopravou . Tak neváhejte a...

Jeseníky na 8 dní za 6680 Kč – podzimní dovolená v České republice

Česká republika, Jeseníky na 8 dní v termínu 25.10.2020 - 01.11.2020 s ubytováním v 3* ubytovacím zařízení Hotel Kamzík za 6680 Kč. Dovolené s vlastní dopravou . Tak neváhejte a užijte si...

Krkonoše na 8 dní s polopenzí za 7095 Kč – podzimní dovolená v České republice

dovolená Česká Republika dovolená Krkonoše First minute Česká republika, Krkonoše dovolená s vlastní dopravou na 8 dní19.10.2020 – 26.10.20207095 Kč 3* Ubytování: Start hodnocení 3.65 z 5 – výborné Start další termíny Stravování: Polopenze Doprava:dovolená s vlastní dopravou Typ zájezdu: first minute Pobytové Bližší informace o zájezdu a...

Skvělé zájezdy za skvělé cenyDOVOLENÁ
Užijte si parádní dovolenou podlesvých představ

Poznávací dovolená

Jeskyně Lipa Cave: První a stále jediná jeskyně v Černé Hoře, kam se smíte podívat. A je na co!

Jeskyně Lipa Cave: První a stále jediná jeskyně v Černé Hoře, kam se smíte podívat. A je na co! Jeskyně Lipa Cave celý článek si můžete přečíst ZDE Nemáte rádi stereotypní a masové dovolené? Chcete poznat něco...

Jeskyně Lipa Cave:

Jeskyně Lipa Cave: celý článek si můžete přečíst ZDE Nemáte rádi stereotypní a masové dovolené? Chcete poznat něco nového, objevit i skrytá místa, zkrátka být cestovatel a ne jen turista? Pak pro vás při výběru dovolené...

To nejlepší z Apulie + VÝROBA MOZZARELLY + KURZ VAŘENÍ A ITALSKÁ VÍNA (letecky z Prahy)

To nejlepší z Apulie + VÝROBA MOZZARELLY + KURZ VAŘENÍ A ITALSKÁ VÍNA (letecky z Prahy) Jak chutná Apulie? Jdeme na to! Zkusíte vyhlášený křupavý chléb z Altamury. Romantické Alberobello vás dostane. Zjistíte vše o...

To nejlepší z Apulie + VÝROBA MOZZARELY + KURZ VAŘENÍ A ITALSKÁ VÍNA (letecky z Prahy)

To nejlepší z Apulie + VÝROBA MOZZARELY + KURZ VAŘENÍ A ITALSKÁ VÍNA (letecky z Prahy) Jak chutná Apulie? Jdeme na to! Zkusíte vyhlášený křupavý chléb z Altamury. Romantické Alberobello vás dostane. Zjistíte vše o...

Relax na plážích Kostariky + TERMÁLNÍ KOUPEL U VULKÁNU + NP CAÑO NEGRO (letecky z Prahy)

Relax na plážích Kostariky + TERMÁLNÍ KOUPEL U VULKÁNU + NP CAÑO NEGRO (letecky z Prahy) VSTUP BEZ TESTU Představte si… tropické pláže pobřeží Tichého oceánu, čerstvě pražená arabica a šťavnaté cizokrajné ovoce. Kostarika je ta...

Luxusní dovolená

Luxusní 5* Egypt, Marsa Alam s all inclusive na 8 dní letecky z Prahy za 14390 Kč

8 denní letecký zájezd z Prahy do destinace Egypt, Marsa Alam s termínem pobytu...

Luxusní 5* Turecko, Side s all inclusive na 8 dní letecky z Prahy za 14892 Kč

8 denní letecký zájezd z Prahy do destinace Turecko, Side s termínem pobytu 14.5.2021...

Luxusní 4* Egypt, Makadi Bay s all inclusive na 8 dní letecky z Brna za 14937 Kč

8 denní letecký zájezd z Brna do destinace Egypt, Makadi Bay s termínem pobytu...

Luxusní 5* Turecko, Kiris s all inclusive na 5 dní letecky z Prahy za 12869 Kč

5 denní letecký zájezd z Prahy do destinace Turecko, Kiris s termínem pobytu 17.4.2021...

Luxusní 4* Egypt, Makadi Bay s all inclusive na 8 dní letecky z Prahy za 14937 Kč

8 denní letecký zájezd z Prahy do destinace Egypt, Makadi Bay s termínem pobytu...

Luxusní 4* Egypt, Hurghada a okolí s all inclusive na 8 dní letecky z Prahy za 14490 Kč

8 denní letecký zájezd z Prahy do destinace Egypt, Hurghada a okolí s termínem...

Luxusní 5* Turecko, Side s all inclusive na 8 dní letecky z Prahy za 14678 Kč

8 denní letecký zájezd z Prahy do destinace Turecko, Side s termínem pobytu 14.5.2021...

Luxusní 4* Egypt, Marsa Alam s all inclusive na 5 dní letecky z Prahy za 13690 Kč

5 denní letecký zájezd z Prahy do destinace Egypt, Marsa Alam s termínem pobytu...

Luxusní 5* Egypt, Marsa Alam s all inclusive na 8 dní letecky z Prahy za 15790 Kč

8 denní letecký zájezd z Prahy do destinace Egypt, Marsa Alam s termínem pobytu...

Luxusní 5* Egypt, Makadi Bay s all inclusive na 8 dní letecky z Prahy za 14190 Kč

8 denní letecký zájezd z Prahy do destinace Egypt, Makadi Bay s termínem pobytu...

INVIA blog

Nekrásnější tuniské pláže

Tunisko je jednou z nejoblíbenějších dovolenkových destinací. Tím nejdůležitějším měřítkem jsou ale krásné pláže. Bývají...

Noemova archa ve stínu baobabů: Objevte království divočiny v Tanzanii

Představujeme vám šest národních parků, kde se můžete na okamžik stát součástí neuvěřitelně pestrého světa...

Netradiční dovolená v netradičním světě: Utečte s dětmi za horizont všedních dní

Máte doma dítka školou povinná? Zkuste jejich studijní úsilí i vaše pedagogické snahy odměnit...

Odtud děti nedostanete aneb nejlepší hotely s aquaparky

Snem každého rodiče je užít si klidnou dovolenou s dětmi. Hotelů, které jsou zaměřené...

7 nejkrásnějších pláží Keni

Keňa patří mezi země s nejkrásnějšími plážemi na světě. Pásy písku lemované palmami potěší...

Valentýn ve znamení exotiky: Vyznejte lásku romantickou dovolenou

Možná už vám chybí slunce a moře, možná si už se svou drahou polovičkou...

Srdcová záležitost: Vysoké Taury v Rakousku plné vodopádů, jezer i ledovců

Vysoké Taury v Rakousku jsme si zamilovali po pár krocích a získaly si nás...

Evropské hotely s nejzajímavějšími bazény

Vybrali jsme pro vás nejúžasnější hotelové bazény v Řecku, Rakousku, na Kanárských ostrovech i...

Divoká krása Albánie

A proč zrovna do Albánie? Tuto otázku jsem vyslechla takřka od každého, komu jsem...

Dominikánské Santo Domingo: Co si nenechat ujít v tropické metropoli?

Santo Domingo, hlavní město a kulturní centrum Dominikánské republiky, je místem, kde se staré...

Festival levných letenekLETENKY
Nejlepší tipy pro vaše cesty letadlem

JakNaLetenky.cz

Zpáteční letenky z PRAHY do BARCELONY za 518 Kč

Přestože cestování je čím dál více komplikovanější, dovolím si Vás upozornit na skvěle naceněné...

MEXIKO, letenky do CANCÚNU za 8 534 Kč

Přestože doba cestování vůbec nepřeje, dovolím si Vám doporučit skvěle naceněné lety společnosti TAP...

MALLORCA přes LETNÍ PRÁZDNINY z PRAHY za 2 433 Kč

Vážení cestovatelé, jak vidíte níže, nízkonákladové aerolinie Ryanair stále nabízejí skvěle naceněné prázdninové (červenec...

TIPY na DÁRKY pro CESTOVATELE

Vychytávky pro cestovatele! Pokud přemýšlíte čím obdarovat své blízké a došly Vám nápady? Možná...

Necestujte zbytečně, vyzývá vláda, přitom vicepremiér Havlíček dnes vyrazil lokálkou na výlet

Zatím co vláda apeluje na občany aby zůstali doma, vicepremiér Karel Havlíček (jak se...

ZANZIBAR z PRAHY a BRNA za 12 790 Kč

Pokud přes všechny složitosti těchto dní chcete vyrazit na exotickou dovolenou, mohl by vy...

Omezení návratu občanů do ČR je PROTIÚSTAVNÍ

Vážení cestovatelé, vláda ČR od 5.2.2021 podmínila návrat do ČR ze zahraničí negativním testem...

Necestujte zbytečně, vyzývá Babišova vláda, přitom manželka premiéra je na dovolené v Dubaji

Necestujte do zahraničí, pokud to není nutné. Tak zní doporučení vlády, od 5. února...

ZPÁTEČNÍ LETY z PRAHY na SARDINII za 544 Kč

Také Sardinie je dnes dostupná za hubičku. Dubnové zpáteční letenky z Prahy na Sardinii...

Letenky do MALAGY z PRAHY za 1 703 Kč

Přestože cestování je čím dál složitější, rád bych Vás upozornil na skvěle naceněné letenky...

Letní TOSKÁNSKO z Prahy – 1 126 Kč

Za výhodnou cenu se můžeme vydat v létě do...

BARCELONA pro dva – 950 Kč

Valentýnskou nabídku na letenky si připravil Vueling.   V aktuální akci španělské nízkonákladovky pořídíme...

MALTA v létě z Prahy – 1 990 Kč

Za slušnou cenu jsou dostupné letenky z Prahy na Maltu.   Do distribučních systému...

Jarní letenky do ŘÍMA – 590 Kč

Za výhodnou cenu pořídíme zpáteční letenky z Vídně do Říma.   Zpáteční letenky z...

Nejlevnější letenky do MEXIKA – 8 534 Kč

V rezervačních systémech TAPu se opět objevily nejlevnější letenky do Mexika.   Zpáteční letenky...

Na SARDINII za hubičku – 559 Kč

Za výhodnou cenu pořídíme jarní letenky z Prahy do Cagliari.   Zpáteční letenky z...

Letní SICÍLIE z Prahy – 1 685 Kč

Několik levných volných míst najdeme na lince Ryanair z Prahy na Sicílii.   Linka...

Červnová FLORENCIE – 1 550 Kč

V aktuální akci Vuelingu pořídíme levné letenky také do Florencie.   Zpáteční letenky z...

Letní IBIZA z Prahy – 2 555 Kč

Za super cenu pořídíme letenky na oblíbený baleárský ostrov.   Zpáteční letenky z Prahy...

Flexibilní BARCELONA z Prahy – 1 145 Kč

Prakticky skoro každý týden spouští aktuálně akci na letenky Vueling.   Zpáteční letenky z...

Akční letenky do NEAPOLE – 1 027 Kč

Za výhodnou cenu pořídíme přímé letenky do Neapole.   Zpáteční letenky z Prahy do...

Obleť svět

Prodloužený víkend v Ženevě z Prahy o letních prázdninách

Naplánujte si prodloužený víkend ve švýcarské metropoli. Zpáteční letenky na prodloužený víkend v Ženevě o letních prázdninách pořídíte z Prahy od 1 435 Kč....

Prázdninové letenky z Pardubic do Alicante

Vydejte se během letních prázdnin do španělského Alicante. Zpáteční letenky pořídíte z Pardubic od 2 275 Kč. Termín je možné bezplatně změnit do 7...

Prázdninové letenky z Prahy do Říma

Vydejte se během letníhc prázdnin do Říma. Zpáteční letenky z Prahy do Říma zakoupíte za 1 538 Kč. Letenky je možné bezplatně změnit do...

Prázdninové letenky z Prahy na Mallorku 2021

Vydejte se během letních prázdnin na Baleárské ostrovy. Zpáteční letenky z Prahy na Mallorku seženete za 2 341 Kč. Užijte si prázdniny u moře! Letenky lze změnit zdarma do 7 dní před odletem, platí se pouze případný rozdíl v ceně nově vybraného termínu.

Letní eurotrip z Prahy: 3 destinace na jeden zátah

Vydejte se na parádní trip po Evropě se zastávkou u moře. Navštívíte 3 destinace během jednoho výletu. Podíváte se do Ženevy, na Sardinii a Milána. Procestujte kus Evropy během letních prázdnin!