AktualityKam na lyže v únoru 2021

Kam na lyže v únoru 2021

-

Vyhledávač dovolenéMinisterstvo zahraničních věcí ČR přináší níže přehled  situace v jednotlivých zemích včetně aktuálních podmínek vstupu v souvislosti s epidemií koronaviru.

Bulharsko

V Bulharsku byla lyžařská sezona zahájena již před Vánoci 2020, a to zejména ve třech střediscích: Bansko (banskoski.com), Borovetz, Pamporovo. Hotely a hotelové restaurace fungují.

Aktuální podmínky vstupu do země: od 29.1. do 30.4.2021 je vyžadován od osob, které přijíždějí do Bulharska potvrzení o negativním výsledku PCR testu ne starším než 72 hodin do okamžiku vstupu do země. Pouze bulharští občané a osoby s trvalým, dlouhodobým či delším pobytem v zemi a členové jejich rodin, které potvrzení nepředloží, budou místo toho muset do 10denní karantény. Další výjimky platí pro řidiče autobusů mezinárodní přepravy, vozidel mezinárodní nákladní dopravy, posádky lodí a letadel, pendlery a tranzitující osoby. Pro děti výjimky neplatí, musí mít negativní PCR test. Výjimky neplatí ani pro zdravotnický personál.

Doporučujeme zřídit si před vstupem do Bulharska pojištění na onemocnění COVID-19 pro případ nutné 14 denní karantény, dojde-li k nakažení (před odjezdem/odletem do ČR povinnost předložení negativního testu – antigenní ne starší 24 hod, PCR 72 hod). Dále upozorňujeme, že v Bulharsku neexistují zařízení, v nichž je možné karanténu strávit, každý si je musí obstarat sám.

Francie

Lyžařská infrastruktura zůstane i nadále uzavřena, minimálně do konce února. Šance na případné znovuotevření na závěr letošní sezóny je minimální. Lyžařská střediska mohou pouze ubytovávat hosty a provozovat obchody, avšak restaurace a bary, stejně jako vleky a sjezdovky jsou uzavřené. Možné jsou tak jen aktivity typu běžeckého lyžování či ski-alpinismus.

Aktuální podmínky vstupu do země: Cestující v rámci států EU musí pro vstup do Francie předložit negativní PCR test ne starší než 72h. Tato povinnost platí pouze pro cestující letecky či lodí.

Itálie

Lyžařská střediska v Itálii zůstávají na základě rozhodnutí ministerstva zdravotnictví Speranzy uzavřena pro amatérský sport až do 5. března 2021 z důvodu šíření mutací koronaviru. Výjimku z tohoto opatření mají registrovaní závodní lyžaři a mezinárodní lyžařské soutěže (Světový pohár atd.).

Aktuální podmínky vstupu do země: V rozmezí od 21. prosince 2020 do 6. ledna 2021 platí pro všechny návštěvníky Itálie povinná 14-denní karanténa bez ohledu na výsledek testu.

Německo

Lyžařská střediska jak v německých Alpách, tak v Bavorském lese zůstávají do poloviny února uzavřena. Ani lyžování v Krušných horách není pro rekreanty z ČR možné.

Aktuální podmínky vstupu do země: Po příjezdu je povinná10 denní karanténa a povinnost registrovat se on-line formulářem k příslušnému okresním úřadu. Po pěti dnech je možné se nechat otestovat. Do Německa nelze přicestovat za sportovními účely na dobu kratší 12 hodin.

Polsko

Ode 12.2. 2021 budou opět otevřena lyžařská střediska, hotely budou otevřeny s podmínkou max. obsazenosti 50 %. Stravování bude možné jen na pokojích.

Aktuální podmínky vstupu do země: Individuální cesty přes pozemní vnitrounijní hranici nejsou omezeny. Avšak osoby přijíždějící hromadnou dopravou (leteckou, autobusovou, vlakovou aj.), nebo osoby přijíždějící ze států mimo EU (nebo EEA/ESVO) musí po příjezdu nastoupit 10-ti denní karanténu.

Rakousko

Drtivá většina středisek je od 24.12.2020 otevřená ­ – na základě rozhodnutí jednotlivých spolkových zemí. Vzhledem k tomu, že hotely a gastronomie jsou prozatím uzavřeny (vzhledem k trvajícímu lockdownu), je lyžování prakticky možné pouze pro místní obyvatele nebo v rámci jednodenních výletů.

Aktuální podmínky vstupu do země: Od 19.12.2020 byly zpřísněny podmínky pro vstup do Rakouska z rizikových zemí, včetně ČR. Cestující musí nastoupit po příjezdu na 10 dní do karantény, a to i tehdy, když budou mít při příjezdu negativní test na SARS-CoV-2. Nejdříve po pěti dnech mohou absolvovat PCR či antigenní test, v případě negativního výsledku bude karanténa ukončena. Vláda avizovala, že dané opatření by mělo být účinné do 7. února.

Slovensko

Dne 31.12.2020 vláda SR vyhlásila lockdown. Od 1.1.2021 je zakázán provoz lyžařských vleků.

Slovinsko

Od 1. 1. 2020 jsou v provozu lyžařská střediska ve Slovinsku. Lyžování je povoleno pouze za podmínky předložení negativního testu na COVID-19. Test musí být proveden ve Slovinsku a nesmí být starší více než 24 hodin. Zároveň není možné za účelem lyžování překročit hranice statistického regionu místa bydliště

Aktuální podmínky vstupu do země: povinný test a karanténa. Ve Slovinsku zůstávají pro turisty uzavřené hotely. To znamená, že lyžování je možné, nicméně je potřeba předložit negativný výsledek testu (může být použit antigenní test), ale je potřeba cestovat pouze v rámci regionu (např. osoby žijící v Lublani mohou jet lyžovat do střediska Krvavec, nikoli již do Kranjske Gory) a je fakticky s výjimkou profesionálních sportovců vyloučeno cestování do Slovinska za účelem lyžování.

Švýcarsko

Rozhodování o provozu lyžařských středisek přísluší kantonálním úřadům. Některé kantony svá lyžařská střediska uzavřely, jiné jejich provoz umožňují. Otevřena zůstávají střediska ve středním Švýcarsku a okolních kantonech, např. ve Valais (Wallis), Bern, Uri, Schwyz a Graubünden.

Reálnost a podmínky provozování lyžařských sportů lze zjistit na webové stránce každého střediska nebo u jednotlivých kantonálních zdravotních úřadů (příslušné odkazy lze nalézt ve speciální informaci na webové stránce Velvyslanectví ČR v Bernu).

Aktuální podmínky vstupu do země:

Cestující z České republiky jsou od 8. 2. 2021 povinni předložit při hraniční kontrole úřední doklad v některém ze švýcarských úředních jazyků nebo v angličtině, že ve lhůtě 72 hodin před vstupem na švýcarské nebo lichtenštejnské území podstoupili PCR test s negativním výsledkem na COVID-19, a následně se odebrat do karantény.

Před samotným přicestováním do Švýcarska nebo Lichtenštejnska musí každý cestující vyplnit elektronický příjezdový formulář. Formulář (vpravo nahoře lze měnit jazykovou mutaci němčina/angličtina/francouzština/italština) se vyplňuje za každou osobu zvlášť, děti nebo nesvéprávné osoby lze uvést v rámci příjezdového formuláře zákonného zástupce.

Po vstupu na švýcarské a lichtenštejnské území jsou cestující povinni nastoupit 10-denní karanténu. Ta může být předčasně ukončena dalším PCR testem, příp. antigenním rychlotestem, provedeným nejdříve 7. den po přicestování do Švýcarska nebo Lichtenštejnska na náklady cestovatele, pokud je jeho výsledek negativní a vysloví-li s ukončením karantény souhlas místně příslušný zdravotní úřad.

Nelze vyloučit, že se epidemiologická situace ve Švýcarsku nebo v jeho jednotlivých kantonech kdykoliv změní a lyžařská střediska budou s okamžitou platností bez jakékoliv náhrady uzavřena.

Naše tipy pro vaši dovolenou

Vyhledávač letenek

Hotely, penziony

Dovolená v Česku

Dovolená Špindlerův Mlýn koncem srpna na 8 dní se snídaní za 7455 Kč

Krkonoše, dovolená Špindlerův Mlýn na 8 dní koncem srpna s ubytováním v pěkném 4* hotelu se snídaní za 7455 Kč. Levná dovolená v Krkonoších. Continue reading Dovolená Špindlerův Mlýn koncem srpna na 8 dní...

Týdenní wellness v Mariánských lázních s plnou penzí za 15900 Kč – začátkem září

Týdenní wellness v Mariánských lázních začátkem září s ubytováním ve fantastickém 4* hotelu Falkensteiner Grand Medspa Marienbad s plnou penzí za 15900 Kč. Continue reading Týdenní wellness v Mariánských lázních s plnou penzí za...

Týdenní pobyt v Jeseníkách s polopenzí za 6480 Kč – levná dovolená v České republice

Týdenní pobyt v Jeseníkách v obci Filipovice s ubytováním ve výborně hodnoceném 3* hotelu Stará Pošta a stravováním formou polopenze za 6480 Kč. Continue reading Týdenní pobyt v Jeseníkách s polopenzí za...

4* týdenní dovolená v Třeboni s polopenzí za 10980 Kč

Týdenní dovolená v Třeboni v termínu 6.8.2021 - 12.8.2021 s ubytováním ve skvělém 4* hotelu Zlatá Hvězda a programem polopenze za 10980 Kč. Dovolená v jižních Čechách od Invia.cz. Continue reading 4* týdenní...

Dovolená Beskydy – 8 dní s polopenzí za 8610 Kč v září

Dovolená Beskydy na 8 dní v zářijovém termínu 9.9.2021 - 16.9.2021 s ubytováním ve výborně hodnoceném 4* hotelu Bauer s polopenzí za 8610 Kč. Continue reading Dovolená Beskydy – 8 dní s polopenzí za...

Skvělé zájezdy za skvělé cenyDOVOLENÁ
Užijte si parádní dovolenou podle svých představ

Poznávací dovolená

To nejlepší z Algarve + NEJKRÁSNĚJŠÍ PORTUGALSKÉ PLÁŽE + FARO (letecky z Prahy) 04.07.2023 – 09.07.2023

Divoké pobřeží Atlantiku, historické skvosty, vyhlášená gastronomie, nádherné písečné pláže… na samém „konci Evropy“. Jste připraveni? Rozhlédnete se k obzoru z mysu Cabo de Sao Vicente i na labyrint uliček z maurského hradu v Silves. Prozkoumáte římské ruiny v Estoi a paláce Fara. Ochutnáte rybářské speciality a užijete si relax u moře. Vymaňte se z rutiny a dobijte energii v Algarve!

To nejlepší ze Srí Lanky + MALEDIVY S KOUPÁNÍM (letecky z Prahy) 05.04.2023 – 16.04.2023

Exotické zážitky ze Srí Lanky a Malediv z první ruky… Poznáte Cejlon jako nikdo jiný, náš průvodce vám ukáže utajená místa a navíc zrelaxujete v luxusním resortu tropického ráje. Zhlédnete národní parky Horton Plains a Minneriya, úchvatné buddhistické chrámy i největší město Kolombo, užijete si projížďku džípy mezi stády divokých slonů a průzračné moře. Objevujte pravou exotiku Srí Lanky a Malediv jako cestovatel!

To nejlepší z ostrova Rab + PLITVICKÁ JEZERA + VÝLETNÍ PLAVBA LODÍ + JÓGA (autobusem) 30.09.2023 – 08.10.2023

Čarokrásná příroda, víno, lehká turistika, jóga… Za zážitky na Jadran. Výhledy z vrcholu ostrova Rab i ráj Plitvických jezer vám vezmou dech. Objevíte tajemný „chorvatský Alcatraz“ a nejkrásnější město pobřeží. Vyrazíte na plavbu do fjordy připomínající zátoky, načerpáte energii s jógou a gurmáni, ti si přijdou na své. Zažijte Chorvatsko jako nikdy předtím – poznávejte nová místa aktivně!

To nejlepší z Londýna + WINDSOR (letecky z Prahy) 23.03.2023 – 26.03.2023

Oblíbený eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Londýna a navštívíte Windsor. Projedete se lodí po Temži i dvoupatrovým autobusem, můžete prožít den přímo královský na hradě Windsor a shlédnout kultovní muzikál Mamma Mia! Vychutnejte si s námi energii i řád tepající metropole a poznejte Londýn i sídlo anglické královské rodiny!

To nejlepší z Kolumbie + ÚDOLÍ COCORA + KOUPÁNÍ NA KARIBSKÉM POBŘEŽÍ (letecky z Prahy) 16.09.2023 – 29.09.2023

Tajuplné údolí, horské vrcholky, vůně kávy a deštného pralesa, solná katedrála ukrytá pod zemí, bílé pláže, průzračné moře… Připraveni? Prozkoumáte Bogotu, Medellín i koloniální Cartagenu. Odhalíte tajemství kolumbijské kávy a kakaa. Užijete si plavbu na souostroví Islas del Rosario, jízdu pohořím Sierra Nevada i nejkrásnější pláž Karibiku. A ochutnáte místní speciality. Nechte se vtáhnout exotikou magické Kolumbie – s průvodcem, který je tu doma!

INVIA blog

Festival levných letenekLETENKY
Nejlepší tipy pro vaše cesty letadlem

JakNaLetenky.cz

Levně do THAJSKA – 8 990 Kč

Alternativou k aktáluálně poměrně drahým letenkám do Thajska je...

Nová linka z Prahy na Rhodos a letní letenky za skvělou cenu 1 398 Kč

Tempo oznamování novinek je v posledních dnech skutečně zběsilé! Včera to byla nová linka...

Z Prahy do Íránu: zimní Teherán za 5 187 Kč

Akčních letenek do Íránu je v „době post-covidové“ velmi poskromnu. Touto optikou se jeví...

Červnový RHODOS – 1 398 Kč

Aerolinka Eurowings už nahrála do systému letenky na Rhodos. Zpáteční letenky z Prahy na...

Z Prahy do Lisabonu na nové lince easyJetu za 1 657 Kč

Britská nízkonákladová aerolinka easyJet pokračuje v expanzi na letech mezi Prahou a Portugalskem. Po...

Nová linka do LISABONU – 1 656 Kč

Velmi příjemnou novinku si připravil z Prahy easyJet. Od letního letového řádu (konec března...

Akční letenky na AZORY – 1 600 Kč

K letenkám do Lisabonu můžeme levně přikoupit letenky na Azory. K akčním letenkám do...

Další nové linky z PRAHY

Aerolinka Eurowings opět přišla s dalšími novinkami na letech z Prahy. Nové linky Eurowings...

Prázdninové letenky z Prahy do severního Norska: srpnové Tromso za 3 998 Kč

Německá aerolinka Eurowings dnes pořádně rozčeřila vody svého rezervačního systému, do nějž nahrála množství...

Prosincové letenky do Portugalska: Lisabon i Porto z Vídně od 997 Kč

Levné letenky do portugalských měst Lisabon a Porto jsou letos relativně nedostatkové zboží. Minimálně...

Last minute letenky do MARSEILLE – 853 Kč

Letenky do Marseille na poslední chvíli nabízí levně Ryanair. Pokud bychom chtěli na tento...

Obleť svět

LM zájezd na Tenerife z Prahy do 4* hotelu s all inclusive. Od 10 490 Kč.

Vydejte se na poslední chvíli na dovolenou na Tenerife! Zájezd do dobře hodnoceného 4-hvězdičkového hotelu s all-inclusive na 8 dní (7 nocí) Vás vyjde...

Adventní víkendy v Tallinu. Od 641 Kč.

Vydejte se během adventního prodlouženého víkendu do Pobaltí. Zpáteční letenky z Vídně do Tallinu pořídíte od soboty do úterý od 641 Kč. zobrazit celý článek další...

Adventní letenky do Lisabonu. Od 1 196 Kč.

Vydejte se na poslední chvíli do vánočně naladěného Lisabonu! Zpáteční letenky z Vídně seženete od 1 196 Kč. Odlety jsou převážně příští týden zobrazit celý...

Zpátečky na Filipíny v příštím roce. Od 15 990 Kč.

Vydejte se během příštího roku na Filipíny. Zpáteční letenky s 2x23 kg odbavenými zavazadly pořídíte z Vídně s přestupem na Taiwanu od 15 990 Kč....

LM letenky do Benátek z Prahy. Od 1 102 Kč.

Vydejte se na poslední chvíli během adventu do italských Benátek. Zpáteční letenky pořídíte z Prahy s odletem tento týden od 1 102 Kč.  zobrazit celý...

Luxusní dovolenáTo musíte zažít
Skvělé zájezdy pro náročné

Luxusní dovolená Egypt, Marsa Alam na 8 dní s all inclusive za 22639 Kč – first minute letecky z Prahy

Luxusní 8 denní letecký zájezd z Prahy do destinace Egypt, Marsa Alam s termínem pobytu 06.05.2023 - 13.05.2023 nabízí právě teď cestovní agentura Invia.cz. Cena zájezdu činí 22639 Kč

Luxusní dovolená Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah na 13 dní s all inclusive za 44590 Kč – last minute letecky z Prahy

Luxusní 13 denní letecký zájezd z Prahy do destinace Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah s termínem pobytu 28.01.2023 - 09.02.2023 nabízí právě teď cestovní agentura Invia.cz. Cena zájezdu činí 44590 Kč

Luxusní dovolená Kuba, Varadero na 13 dní s all inclusive za 69320 Kč – letecky z Prahy

Luxusní 13 denní letecký zájezd z Prahy do destinace Kuba, Varadero s termínem pobytu 07.02.2023 - 19.02.2023 nabízí právě teď cestovní agentura Invia.cz. Cena zájezdu činí 69320 Kč

Luxusní dovolená Mauricius, Trou aux Biches na 10 dní s all inclusive za 45706 Kč – letecky z Prahy

Luxusní 10 denní letecký zájezd z Prahy do destinace Mauricius, Trou aux Biches s termínem pobytu 20.05.2023 - 29.05.2023 nabízí právě teď cestovní agentura Invia.cz. Cena zájezdu činí 45706 Kč

Luxusní dovolená Řecko, Rhodos na 13 dní s plnou penzí za 51190 Kč – letecky z Prahy

Luxusní 13 denní letecký zájezd z Prahy do destinace Řecko, Rhodos s termínem pobytu 16.09.2023 - 28.09.2023 nabízí právě teď cestovní agentura Invia.cz. Cena zájezdu činí 51190 Kč

Luxusní dovolená Kanárské ostrovy, Fuerteventura na 15 dní s all inclusive za 38239 Kč – first minute letecky z Brna

Luxusní 15 denní letecký zájezd z Brna do destinace Kanárské ostrovy, Fuerteventura s termínem pobytu 09.08.2023 - 23.08.2023 nabízí právě teď cestovní agentura Invia.cz. Cena zájezdu činí 38239 Kč