poznávací zájezdyVikingská Birka: na skok do vesnice severských mořeplavců z...

Vikingská Birka: na skok do vesnice severských mořeplavců z 8. století

-

Vyhledávač dovolenéVikingská Birka: na skok do vesnice severských mořeplavců z 8. století

Vikingská vesnice na jednom z ostrovů je návratem do minulosti. Dozvte se, v čem spočíval její význam, jak tu lidé žili a kdo byl jejich hrdinou.

celý článek si můžete přečíst ZDE

Nemáte rádi stereotypní a masové dovolené? Chcete poznat něco nového, objevit i skrytá místa, zkrátka být cestovatel a ne jen turista? Pak pro vás při výběru dovolené bude cestovní kancelář Radynacestu.cz tou správnou volbou!
další tipy z magazínu najdete zde


10 důvodů, proč navštívit Tunisko: perly saharské pouště, vůně koření a bohatá historie

Jen dvě hodiny letu a ocitnete se v jiném světě. Tunisko platí za jednu z nejoblíbenějších destinací a mohou za to hlavně nízké ceny. I tady se dá ale objevit mnohem víc, než prozrazují katalogy cestovek.

To nejlepší z ostrovů Neapolského zálivu + KOUPÁNÍ V TERMÁLNÍCH PRAMENECH (letecky z Prahy)

Ischie, Capri, Procida… ostrovy zalité sluncem, s výhledy na moře na každém kroku, malebnými městečky a krásnou přírodou. Vyšlápnete si k Aragonskému hradu. Dáte si bruschettu, limoncello z Capri i koupel v horkých pramenech. Vyzkoušíte lanovku na Monte Solaro. Procida vás dostane barevnými domky i výtečnou kávou. Odhalte tajemství Neapolského zálivu a dopřejte si nové zážitky!

Postbridge: zapadlá vesnička v srdci Dartmooru s historickým mostem a zajímavou současností

Postbridge, jinak zapadlá vesnička v srdci Dartmooru nedaleko známějšího Princetownu nebo Widecombe in the Moor, je pojmenovaná podle ikonického mostu přes říčku Dart, který pochází ze 13. století.

Pařížská radnice: místo velkolepých oslav i veřejných poprav

Rozlehlý komplex radnice zde byl vybudován po masivním požáru Pařížské komuny v roce 1871. Dnes patří tato budova mezi pařížské renesanční skvosty z 19. století.

Vojenská pevnost Suomenlinna: klid a mír v srdci přírody

Vojenská pevnost Suomenlinna: klid a mír v srdci přírody
V…

To nejlepší z Marrákeše + POHOŘÍ ATLAS + ESSAOUIRA (letecky z Prahy)

Evropa nebo Orient? Pohoda kaváren, ale i prastaré mediny, královské paláce nebo jízda na velbloudovi. Jedině v Maroku! S průvodcem, který je tu jako doma, nahlédnete do tajů tradiční přírodní medicíny i marocké kuchyně a nakoupíte na trzích v Marrákeši. Vydáte se do pohoří Atlas a objevíte i místa, o kterých se nepíše. Vsaďte na Maroko a prožijte perfektní dovolenou, na kterou se nezapomíná!

To nejlepší z jižního Maroka + JÍZDA DŽÍPEM SAHAROU + TRADICE BERBERŮ (letecky z Prahy)

Jste připraveni na skutečné zážitky? Jdeme na to! Dopřejte si jižní Maroko – s průvodcem, který tu zná každý kout. Navštívíte slavná pouštní města, pískem zaváte vesničky, sluncem zalité oázy, objevíte berberské tradice, vydáte se k písečným dunám, přejedete Vysokým Atlasem a projdete se přírodně vytvořenou soutěskou Todra. Prožijte pravé Maroko a vydejte se na místa, kam se ostatní nedostanou!

Relax na plážích Tuniska + BERBERSKÁ VESNICE + PERLY SAHARSKÉ POUŠTĚ (letecky z Prahy)

Žhavý písek, šplouchání moře, přístavní promenády, vůně koření, největší tropická poušť… Pohoda a relax začíná. Vyzkoušíte krásné pláže i vodní sporty a vyčistíte mysl při golfu. Ochutnáte tradiční brik, berberský chléb i mátový čaj. Můžete vyrazit džípy za tajemstvím Sahary, objevit druhé největší koloseum světa nebo poznat jeskynní život v Matmatě. Zažijte perfektní odpočinek v Tunisku!

Novinky v Dubaji: nejkrásnější pohled na palmový ostrov v Dubaji

Novinky v Dubaji: nejkrásnější pohled na palmový ostrov v…

Relax na plážích Kuby + JÍZDA VETERÁNY HAVANOU + SEAFARI CAYO BLANCO (letecky z Prahy)

Dovolená v rytmu salsy, s příchutí Cuba Libre, na vlnách Karibiku… právě začíná. Užijete si bělostné pláže Varadera a potápění mezi korály. Ochutnáte mořské plody i tradiční kuchyni. Můžete prozkoumat indiánský skanzen, dopřát si koloniální Havanu či dobrodružnou plavbu oceánem nebo se toulat místními trhy. Načerpejte novou sílu na ostrově svobody – poznejte odpočinek na Kubě!

Grand Palais a Petit Palais: kdysi průmyslové paláce, dnes centrum umění

Dva obrovské paláce, které byly unikátními stavbami Světové výstavy, kombinují klasicistní prvky a impozantní kamenné fasády s nádhernou secesní výzdobou.

Bremerhaven: přístavní město, které nabízí velké množství unikátních muzeí

Už v roce 1970 zde bylo postaveno na tehdejší dobu obrovské nákupní centrum, v jehož areálu se nachází i bytové jednotky. Nazývá se Columbus Center.

Ostrov Rab: jeskyně, jezírka, pláže, historie i tradice aneb 22 km zážitků uprostřed moře

Na malém ostrově Rab s přátelským duchem a milými domorodci, najdete krom nádherných pláží i jainá přírodní a kulturní bohatství. Tady je jeich malý výčet.

To nejlepší z Říma nejen pro 55+ a TAJEMNÉ DĚDICTVÍ ANTICKÉ OSTIE (letecky z Prahy)

Stylové podniky, vyhlášená káva i zmrzlina, čerstvá pizza, malebná zákoutí, výprava do historie… V Koloseu pocítíte závan dávných her. Projdete se státem ve státě a objevíte skvosty umění v Galerii Borghese. Odhalíte, co skrývá po staletí pohřbená Ostia Antica. Novou energii načerpáte v zahradách, ve stínu piníí i s italskými dobrotami. Dopřejte si zážitky v každém věku – Řím na pohodu a bez starostí!

Naše tipy pro vaši dovolenou

Vyhledávač letenek

Hotely, penziony

Dovolená v Česku

Dovolená Špindlerův Mlýn koncem srpna na 8 dní se snídaní za 7455 Kč

Krkonoše, dovolená Špindlerův Mlýn na 8 dní koncem srpna s ubytováním v pěkném 4* hotelu se snídaní za 7455 Kč. Levná dovolená v Krkonoších. Continue reading Dovolená Špindlerův Mlýn koncem srpna na 8 dní...

Týdenní wellness v Mariánských lázních s plnou penzí za 15900 Kč – začátkem září

Týdenní wellness v Mariánských lázních začátkem září s ubytováním ve fantastickém 4* hotelu Falkensteiner Grand Medspa Marienbad s plnou penzí za 15900 Kč. Continue reading Týdenní wellness v Mariánských lázních s plnou penzí za...

Týdenní pobyt v Jeseníkách s polopenzí za 6480 Kč – levná dovolená v České republice

Týdenní pobyt v Jeseníkách v obci Filipovice s ubytováním ve výborně hodnoceném 3* hotelu Stará Pošta a stravováním formou polopenze za 6480 Kč. Continue reading Týdenní pobyt v Jeseníkách s polopenzí za...

4* týdenní dovolená v Třeboni s polopenzí za 10980 Kč

Týdenní dovolená v Třeboni v termínu 6.8.2021 - 12.8.2021 s ubytováním ve skvělém 4* hotelu Zlatá Hvězda a programem polopenze za 10980 Kč. Dovolená v jižních Čechách od Invia.cz. Continue reading 4* týdenní...

Dovolená Beskydy – 8 dní s polopenzí za 8610 Kč v září

Dovolená Beskydy na 8 dní v zářijovém termínu 9.9.2021 - 16.9.2021 s ubytováním ve výborně hodnoceném 4* hotelu Bauer s polopenzí za 8610 Kč. Continue reading Dovolená Beskydy – 8 dní s polopenzí za...

Skvělé zájezdy za skvělé cenyDOVOLENÁ
Užijte si parádní dovolenou podle svých představ

Poznávací dovolená

To nejlepší z Barcelony + MONTSERRAT (letecky z Prahy) 08.06.2023 – 11.06.2023

Přímořský eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Barcelony. Vychutnáte si světelnou show Magické fontány, vydáte se po stopách slavného architekta Gaudího a fandové fotbalu si přijdou na své na stadionu Camp NOU. Nechte se s námi vtáhnout do katalánské historie, kultury i rušného nočního života a poznejte živou Barcelonu!

Relax na plážích Kostariky + NÁRODNÍ PARKY + TERMÁLNÍ KOUPEL U VULKÁNU (letecky z Prahy) 27.10.2023 – 06.11.2023

Představte si… tropické pláže pobřeží Karibského moře, čerstvě pražená arabica a šťavnaté cizokrajné ovoce. Kostarika je ta správná volba. Užijete si zámořskou pohodu, objevíte kouzlo surfování i svět pod hladinou. Můžete poznávat domorodý život, tajemný deštný prales nebo se vykoupat v sopečných pramenech. Zažijte „Pura Vida“ – vsaďte na perfektní odpočinek na Kostarice!

Dámská jízda v Paříži + SHOW V KABARETU MOULIN ROUGE (letecky z Prahy) 01.09.2023 – 04.09.2023

Zažít Paříž jako pravá Pařížanka… Jste připravené, dámy? Dopřejete si představení v nejslavnějším kabaretu Francie i atmosféru ve Versailles. Dáte si piknik na lodi, odhalíte tajemství výroby parfémů i mistrovská díla ukrytá v muzeích. Nakoupíte na pařížských bulvárech a ochutnáte francouzské delikatesy. Zapomeňte na shon i stereotyp a vyrazte na pravou dámskou jízdu do Paříže!

To nejlepší z Londýna + WINDSOR (letecky z Prahy) 22.09.2023 – 25.09.2023

Oblíbený eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Londýna a navštívíte Windsor. Projedete se lodí po Temži i dvoupatrovým autobusem nebo můžete prožít den přímo královský na hradě Windsor. Vychutnejte si s námi energii i řád tepající metropole a poznejte Londýn i sídlo anglické královské rodiny!

Belgická města + PLAVBA HISTORICKÝMI KANÁLY + GENTSKÝ NOS A PRALINKY (letecky z Ostravy – Krakova) 28.09.2023 – 01.10.2023

Nejkrásnější belgická města… Vydáte se po Rubensových stopách Antverpami. Projdete se po nábřeží Graslei v Gentu a vyzkoušíte zdejší cukrovinku. Bruggy vás okouzlí štítovými domy a plavbou říčními kanály. Ochutnáte místní pivo, hranolky i vyhlášenou čokoládu. V Bruselu objevíte perly historie, slavné Atomium či svět miniatur. Vymaňte se z rutiny a dopřejte si nové zážitky z Belgie!

INVIA blog

Festival levných letenekLETENKY
Nejlepší tipy pro vaše cesty letadlem

JakNaLetenky.cz

Bulharsko: z Bratislavy do Burgasu na jarní prodloužené víkendy za Kč

Naplánujte si na jarní měsíce výlet na bulharské pobřeží...

Španělská Kantábrie: z Vídně do Santanderu od 1 101 Kč

Vydejte se na sever Pyrenejského poloostrova! Za zelenými kopci i šumem vln Atlantiku. V...

Letenky z Norimberku do Dublinu od února do dubna od 807 Kč

Chcete ochutnat pravou irskou whiskey či prozkoumávat rozeklané útesy a středověké hrady? Tak to...

Ryanair poletí do SEVILLY

Zajímavou novinku si připravil Ryanair z Prahy. V systému aerolinky Ryanair se objevila jedna...

Z Prahy do Budapešti na jednodenní otočky za 1 338 Kč

Nízkonákladová aerolinka Ryanair s příchodem letního letového řádu výrazně navýší četnost letů mezi Prahou...

MANCHESTER z Prahy – 1 078 Kč

Kolem tisícovky jsou dostupné letenky do Manchesteru. Zpáteční letenky z Prahy do Manchesteru jsou...

Z Prahy na Azorské ostrovy: Sao Miguel v únoru a březnu za 5 624 Kč

Dlouho se neobjevily nějaké zajímavé letenky na Azorské ostrovy. Pomyslná mračna nyní roztrhala až...

Letenky z Bratislavy na Korfu s Ryanairem od 930 Kč včetně velikonočních svátků

Lowcostový dopravce Ryanair potěší především cestovatele ze Slovenska a jižní Moravy. Ve svém letovém...

Akční letenky na Aljašku – 11 990 Kč

Letenky za super cenu na Aljašku jsou v akci s United Airlines Akční tarif...

Z Vídně do Helsinek na prodloužené víkendy v březnu za 1 046 Kč

Relativně nová linka Ryanairu z Vídně do Helsinek (v provozu od 19. prosince 2022)...

Levně na IBIZU – 855 Kč

Za výhodnou cenu můžeme vyrazit na Balárské ostrovy. Zpáteční letenky z Vídně na Ibizu...

Obleť svět

Jarní letenky do Valencie. Od 1 313 Kč.

Vydejte se během jara do Valencie na pár dní. Zpáteční letenky do španělské Valencie pořídíte nejlevněji z Vídně od 1 313 Kč. zobrazit celý článek další letenkové...

Jarní trip z Prahy: Sicílie + Bologna. Od 1 759 Kč.

Vydejte se během jarana italské dobrodružství z Prahy. Navštívíte Sicílii a poté se přesunete do cihlově červené Bologni. Multi-city letenky na italský trip 2v1 z Prahy...

Z Prahy přímým letem do Sevilly. Od 4 780 Kč.

Nová linka byla oznámena z Prahy do nádherné Andalusie! Lety do Sevilly budou z Prahy operovány 2x týdně a to v sobotu a v úterý....

Jarní výlety do Vilniusu. Od 973 Kč.

Vydejte se během jara do hlavního města Litvy. Nádherný Vilnius můžete navšívit z Vídně od 973 Kč.  Případně můžete letět i na prodloužené víkendy od...

Jarní zpátečky na Korfu z Bratislavy. Od 1 196 Kč.

Zaleťte si během jara za poznáním řeckého ostrova Korfu! Zpáteční letenky na Korfu seženete z Bratislavy od 1 196 Kč. zobrazit celý článek další letenkové tipy od ObleťSvět.cz

Luxusní dovolenáTo musíte zažít
Skvělé zájezdy pro náročné

Luxusní dovolená Turecko, Antalya na 13 dní s all inclusive za 61790 Kč – letecky z Prahy

Luxusní 13 denní letecký zájezd z Prahy do destinace Turecko, Antalya s termínem pobytu 05.06.2023 - 17.06.2023 nabízí právě teď cestovní agentura Invia.cz. Cena zájezdu činí 61790 Kč

Luxusní dovolená Maledivy, na 7 dní s all inclusive za 57990 Kč – last minute letecky z Prahy

Luxusní 7 denní letecký zájezd z Prahy do destinace Maledivy, s termínem pobytu 23.04.2023 - 29.04.2023 nabízí právě teď cestovní agentura Invia.cz. Cena zájezdu činí 57990 Kč

Luxusní dovolená Egypt, Sharm El Sheikh na 8 dní s all inclusive za 21990 Kč – first minute letecky z Prahy

Luxusní 8 denní letecký zájezd z Prahy do destinace Egypt, Sharm El Sheikh s termínem pobytu 24.07.2023 - 31.07.2023 nabízí právě teď cestovní agentura Invia.cz. Cena zájezdu činí 21990 Kč

Luxusní dovolená Maledivy, na 11 dní s all inclusive za 108490 Kč – last minute letecky z Prahy

Luxusní 11 denní letecký zájezd z Prahy do destinace Maledivy, s termínem pobytu 22.02.2023 - 04.03.2023 nabízí právě teď cestovní agentura Invia.cz. Cena zájezdu činí 108490 Kč

Luxusní dovolená Řecko, Kréta na 22 dní s all inclusive za 69090 Kč – first minute letecky z Prahy

Luxusní 22 denní letecký zájezd z Prahy do destinace Řecko, Kréta s termínem pobytu 15.07.2023 - 05.08.2023 nabízí právě teď cestovní agentura Invia.cz. Cena zájezdu činí 69090 Kč

Luxusní dovolená Turecko, Alanya na 10 dní s all inclusive za 31857 Kč – first minute letecky z Ostravy

Luxusní 10 denní letecký zájezd z Ostravy do destinace Turecko, Alanya s termínem pobytu 22.07.2023 - 31.07.2023 nabízí právě teď cestovní agentura Invia.cz. Cena zájezdu činí 31857 Kč